Alates 3. veebruarist on meie kooli õpilastel võimalus osaleda istevõrkpalli trennis. Treeningud toimuvad esmaspäeviti kell 14.00-15.00. Treeneriteks on Gertrud Alatare ja Tarmo Lepik  Eesti Paralümpiakomiteest.

Eesti Paralümpiakomiteega oleme koostööd teinud alates 2019. aasta kevadest. See on väga oluline, sest annab õpilastele võimaluse esmaskordselt meie kooli ajaloos käia sportlikus huviringis, millega saavad nad jätkata ka pärast kooli lõpetamist.

Lisaks liikumisharjumuse kujundamisele arendavad treeningud lastes kohusetundlikkust ja meeskonnatööd. 

 Eesti Paralümpiakomitee kommenteeris koostööd järgnevalt: 

“Koostöö Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooliga annab võimaluse jõuda noorte potentsiaalsete sportlasteni. Hetkel on see spordiala küll istevõrkpall, kuid tulevikus võiks spordialade valik selles koolis veelgi laieneda ning tulevikus on meil ehk rohkem noori aktiivseid parasportlasi, kes esindavad Eestit rahvusvahelistel võistlustel. Lisaks näeme, et tänu sellele koostööle on võimalik juhtida inimestes rohkem tähelepanu liikumise olulisusele ning seda just puuetega noorte seas. Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooli õpilased on hea näide, et noored tahavad olla aktiivsed kui neile ainult võimalus antakse. ”  

 

Lausa 14 õpilast avaldas soovi õppida istevõrkpalli. Tänaseks on toimunud kaks treeningut ja õpilaste emotsioonid on väga positiivsed:  

„Mulle meeldib isetevõrkpall, sest see on äge!“ 

„Pärast trenni on mul tuju nii hea, sest võrkpall on vahva.“ 

„Kui kuulsin, et see trenn tuleb, siis tundus põnev ja otsustasin proovida. Mulle väga meeldib, et istudes saab võrkpalli mängida. Treenerid on väga sõbralikud.“ 

„Mulle meeldib, et puudega inimesed saavad selles osaleda. See annab neile rohkem võimalusi. Treenerid on hästi toredad ja mõistvad. Sellest ei ole hullu kui midagi valesti läheb.

See oli ka väga tore, et mul õnnestus käia istevõrkpalli võistlustel Itaalias“

Üheskoos iga päevaga paremaks, tugevamaks ja tervemaks!