KIK
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on riigile kuuluv sihtasutus, mille toel viiakse igal aastal ellu tuhandeid projekte.
Keskkonnateadlikkuse programmi eesmärk on kujundada arusaama, et inimene on osa loodusest, loodus on majanduse ja kultuuri alus ning keskkonnakaitse ja -kasutuse vahel peab valitsema tasakaal. Programmi raames toetatakse tegevusi, mille teemaks on säästva keskkonnakasutuse põhimõtete, looduse ja inimühiskonna seoste, looduses toimuvate protsesside ja elurikkuse tundmaõppimine.
2018
Lasteaed Esko talus
25. ja 26. septembril käisid lasteaialapsed SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud õppeprogrammi raames külas Esko talus.
Kahel hommikul olid lasteaia juures ootamas suured bussid, millega suundusime Saku valda Esko tallu.
Kohale jõudes, võttis meid vastu talu perenaine koos toredate abiliste- koertega, kes pakkusid lastele kogu programmi vältel oma tähelepanu.
Õppeprogrammi raames saime teadmisi piimast, milliseid toiduaineid saab piimast valmistada ja kuidas piim jõuab meie toidulauale. Tutvusime meierei tegemistega ja vaatasime juustuvalmistamise õppefilmi.
Käisime laudas külas lehmadel, lapsed said näha kus ja kuidas kasvavad lehmad. Tegime tutvust lihaveistega ja eriti rõõmustasid lapsi väikesed vasikad, keda oli väga palju. Äsja sündinud vasikad panid kõigil nunnumeetrid tööle, tehti pilti ja paitati vasikabeebisid ohjeldamatult. Keegi lastest arvas, et oleme sattunud „lehmalasteaeda“.
Väikeses aiamajas olid kaetud pikad lauad, kus oli lastele maitsmiseks piimast toodetud talutoodangut nagu mitut sorti juustu, kohupiima ja jogurtit. Saime teada, kui väärtuslik on meie tervisele piim ja piimasaadused ning kui hästi need veel maitsesid.
Ilmataat oli soosinud meid ilusa ilmaga ja lapsed said peale õppeprogrammi nautida hullamist mänguväljakul ja lähemalt tutvust teha talu koertega.
Oli ütlemata tore ja kasulik päev!
Nelli Purge
lasteaia õppejuht
2017
Lasteaed osales 10.10. – 11.10.17 õppeprogrammis 2017 “Ääsmäe Kuristu talu miniloomaaed”.
Õppeprogrammi eesmärk oli omandada aktiivõppemeetodil õpitegevuste kaudu teadmisi loodusest, talutöödest, koduloomadest- lindudest. Lapsed oskavad väärtustada leiva osa eestlaste kultuuritraditsioonis, saavad teadmisi leivaviljast, leiva teekonnast toidulauale. Lapsed oskavad tunnetada, väärtustada ja hoida loodust, kultuuritraditsioone, oskavad väärtustada leiva osatähtsust toidulaual ning oskavad saadud teadmisi igapäevaelus kasutada.
Projekti rahastaja on Keskkonnainvesteeringute Keskus.