19.-20.11.2019 toimus Itaalias Roomas noorte rahvusvaheline istevõrkpalli turniir Sit2Play. See oli esmakordselt toimunud üritus, mille elluviimist ja kõikide riikide osalemist toetas Erasmus+ Programm. Turniiril sai osaleda ka meie koolist kaks õpilast – Sten Palomäki ja Robin Mõttus. Õpilaste saatjateks olid õpetajad Lia Uppin ja Kaire Kindel. Võistlusest võtsid peale eestlaste osa võistkonnad Itaaliast, Soomest, Türgist, Sloveeniast ja Bulgaariast. Võitjaks tuli Türgi, Eesti lõpetas turniiri 6.kohaga. Medalid aga riputati kaela kõikidele osavõtnutele.

Alagrupiturniiril kaotasime väga tasavägises mängus 1:2 Bulgaariale ja 0:2 Itaaliale. Mängus 5.-6.kohale kohtusime Soomega ja selle mängu võitsid põhjanaabrid tulemusega 2:0.

Steni muljed: „Lendasin üldse esimest korda oma elus. Lendama hakkamisel oli tõusmine vähe õõvastav, aga kui lennuk oli pealpool pilvi, oli juba parem olla. Võistlemine oli küll raske, aga ikkagi tore. Meid võeti meeskonda hästi vastu.“

Robini muljed: „Mulle meeldis hotell. Meie toas oli kohvimasin, külmkapp ja telekas. Võistlejaid oli teistel meeskondadel üsna palju. Meie saime mängida Bulgaaria, Itaalia ja Soomega. Kuigi me ei võitnud, saime ikkagi medalid. See oli väga tore.“

Istevõrkpall sündis spordialana Hollandis 1950. aastate keskel. Istevõrkpall on tehniline ala, mis tähendab seda, et see sobib kõigile – nii lastele kui täiskasvanutele, nii algajatele kui juba kogenud võrkpalliharrastajatele. Istevõrkpalli eesmärgiks on integreerida erivajadusega noori sportivate noorte seltskonda ja tutvustada seda spordiala laiemalt. Võistkonnas peab platsil olema vähemalt 2 tüdrukut ja vähemalt 2 erivajadusega noort, kokku 6 mängijat.

Täname Eesti Võrkpalli Liitu võimaluse eest osaleda sellel üritusel.

 

Kaire Kindel

ravivõimlemise instruktor

Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool

 

Pildistanud Kaire Kindel