Järjehoidjate vahetuse projekt toimub Rahvusvaheline Kooliraamatukogude Ühenduse (International Association of School Librarianship – IASL) egiidi all. Projekti juhiks ja  koordinaatoriks on Breege O’Brien Iirimaalt. Järjehoidjate vahetuse projekt on lihtne ja lõbus viis avastada maailma ja leida uusi sõpru. Vahetatakse omatehtud järjehoidjaid mistahes stiili ja kujuga, et lapsed saaksid rakendada oma loovust. Lapsed võivad lihtsalt vahetada järjehoidjaid. Soovi korral saavad õppida midagi muudest kultuuridest ja erinevast eluviisidest. Õpilased võivad teha süvaanalüüsi üksteise paikkondade kohta.

Järgitakse kooliraamatukogude kuu teemat. 2018. aastal on selleks  “Why I Love My School Library”/“Miks ma armastan oma kooli raamatukogu“.

Meie kooli kõik õpilased on osalenud selles projektis alates 2012. aastast. Lasteaed ühines järjehoidjate projektiga 2016. aastal.

Vahetuspartnerid on meil olnud Ungarist, USA-st, Iirimaalt, Hispaaniast, Portugalist, Rumeeniast ja Horvaatiast. Sellel aastal on vahetuspartneriteks Malaisia, Hong-Kong, India ja Rumeenia.