Rahvusvaheline Kooliraamatukogude Ühendus (IASL – International Association of School Librarianship) korraldab iga aasta Rahvusvahelise kooliraamatukogude kuu tähistamiseks Järjehoidjate vahetusprojekti. Registreerunud koolid vahetavad  oktoobris või novembri alguses üksteisega omatehtud järjehoidjaid (mis tahes stiilis, kujul jne). Projekti eesmärk on, et lapsed saaksid järjehoidjate valmistamisel jagada oma muljeid raamatutest ja raamatukogudest, olla loomingulised  ning selle kaudu saaksid õppida midagi teise kultuuri ja teistsuguse eluviisi kohta.

Igal aastal on kindel teema, millele soovitakse keskenduda. 2019. aastal kutsuti osalejaid mõtlema ja seostama raamatuid, lugemist, kooliraamatukogusid ning kujutlusvõimet.

Meie kooli õpilased liitusid projektiga 2012.aastal. Aastal 2016 ühinesid sellega ka meie lasteaia lapsed. Vahetuspartnereid on olnud nende aastate jooksul kolmelt mandrilt. Euroopast – Iirimaa, Rumeenia, Ungari, Portugal, Hispaania, Horvaatia;  Ameerikast –  USA  ning  kaugelt Aasiast – India, Hong Kongi  ja Malaisia.

Projektiga seoses on meil ka kaks näitust igal sügisel – meie laste valmistatud järjehoidjatest ning vahetuspartneritelt saabunud järjehoidjatest. Peale näitust saavad lapsed vahetuseks saabunud järjehoidjad endale.

Maie Põiklik