Detsembriga algas meie majas jõulu- ja päkapikkude aeg. Laste jaoks on see pikast aastast üks meeldivaim ja salapäraseim aeg, sest jõuluaja saabumisega lisandub meie igapäeva kooliellu rida traditsioonilisi põnevaid jõulutegevusi ja üritusi.

Lasteaed-põhikooli perega ja lastevanemate abiga sai tasapisi meie majast Päkapikumaa.

Terve jõuluaja jooksul elas koolipere Päkapikumaa kodakondsetena. Selleks oli vaja läbida päkapiku mõõtmistoimingud ja saada päkapikupassi omanikuks.

Päkapikumaa rahvas rõõmustas üksteist heade soovide ja sümboolse jõulutule toomisega.

Jõulude tulekuks olid päkapikud ära teinud suure töö ja kaunistanud kogu maja jõulurüüsse. Seejärel asuti jõulukohvikut ja pidusid ette valmistama. Suureks abiks olid väikestele päkapikkudele jõulukohviku ette valmistamisel nende vanemad ja maja suured päkapikud, täites müügiletid maitsvate suupistete ja maiustustega.

Jõulutoimetustega valmis saanud, saabus Päkapikumaale Jõuluvana ning peod võisid alata. Jõulupidudel lauldi, tantsiti, mängiti pilli, loeti luuletusi ja nii sai kokku mitu toredat näidendit koos Jõuluvanaga.

Ühine seiklus Päkapikumaal tõi palju jõulurõõmu ja üksmeelt.

Päkapikumaa toimkond