Eesti keel, mu emakeel-
kodukeel, kõnekeel.
Eesti keel ja eesti meel
saatjaks minu eluteel.

Maria Wunderlich

16. mail toimus Lindakivi Keskuses Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikooli eestvedamisel üheksandat hooaega Lasnamäe lasteaedade IX laulupidu „EESTI KEEL HELISEMA!“, mis oli pühendatud eesti keele aastale. Lasnamäe lasteaedade laulupidu on igakevadine traditsioon, kus saavad kokku eesti ja vene õppekeelega Lasnamäe lasteaiad, et üheskoos väärtustada ja hoida eesti kultuuri ning tunda rõõmu laulmisest.

Sel hooajal osales laulupeol umbes 330 koolieelikut, 13-st Lasnamäe lasteaiast: Tallinna Kivila Lasteaed (juhendaja Ruth Siilak), Tallinna Läänemere Lasteaed (juhendaja Erika Sõsun), Tallinna Priisle Lasteaed (juhendaja Sirje Hiiet), Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill (juhendaja Sirje Hiiet), Tallinna Ümera Lasteaed (juhendaja Antonina Liivrand), Tallinna Lindakivi lasteaed (juhendaja Tatjana Timofejeva), Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool (juhendaja Katrin Geraštšenko), Tallinna Loitsu Lasteaed (juhendaja Laura Johanson), Tallinna Paekaare Lasteaed (juhendaja Kadri Kibur), Tallinna Vormsi Lasteaed (juhendaja Maibrit Puusepp), Tallinna Mahtra Lasteaed (juhendaja Katrin Geraštšenko), Tallinna Sikupilli Lasteaed (juhendaja Lemmi Ader), Tallinna Kihnu Lasteaed (juhendaja Anet Vaikmaa, Anastasiia Polubotko).

Pidu algas rongkäiguga Laagna Lasteaed-Põhikooli juurest ja kulges rõõmsa laulu ning hõigete saatel laulupeopaika Kultuurikeskusesse Lindakivi. Lapsed esitasid laulupeol uuemaid ja vanemaid lastelaule, mis kõlasid eesti keeles, sealhulgas kodukeeles, kõnekeeles, laulukeeles. Peojuhid olid vahvad Koeratüdruk (Hetili Hantsom) ja Kassipoiss (Merle Treksler), kes said lastelt teadmisi erinevate keelte olemasolust. Koeratüdruku juhendamisel esitasid lapsed lõbusa tantsunumbri kehakeeles, mille oli ta õppinud oma emalt. Ilmataatki oli meie laulupeoks valmistunud ja varunud selleks päevaks päikest ning parasjagu sooja. Pidu läks igati korda, suured tänud toredatele laululastele, nende juhendajatele ja vahvatele peojuhtidele. Uute laulmisteni järgmisel aastal, laulupeo 10. juubeliaastal!

Laulupidu toetas Lasnamäe Linnaosa Valitsus.

Pildigaleriiga saate tutvuda SIIN

Nelli Purge, Katrin Geraštšenko