29.05-1.06 toimus Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolis suurejooneline kooliolümpia 2023, mis sai teoks tänu Eesti Olümpiaakadeemia projekti rahastusele. 2023. aasta kooliolümpiamängud on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Selle ajavahemiku jooksul toimusid nii traditsioonilised olümpiaalad kui ka erilisemad tegevused.

Meie olümpiaperiood algas tegelikult juba palju varem, mil meile tulid külla olümpiast rääkima Eesti Olümpiakomitee ja Paralümpiakomitee. Laskesuusataja Johanna Talihärm ja paraujuja Matz Topkin aitasid lastel mõista, mille poolest olümpiamängud ja paraolümpiamängud erinevad ja sarnanevad. Samuti rääkisid nad, kuidas nemad spordini jõudsid ja mis motiveerib neid edasi treenima ka siis, kui ei viitsi trenni minna. Puudutati ausa mängu teemat ning näidati olümpiamedaleid, meeneid ning maskotte. Maskottidega tutvumine oli tore sellepoolest, et samal ajal oli meil koolis käimas maskotikonkurss, et leida päris meie oma maskott. Maskotikonkurssile tulnud tööd olid niivõrd vahvad, et lõpuks valmis meie olümpiamaskott mitmest tööst kokku panduna.

Nädal enne kooliolümpiat said klassid ülesandeks teha ühest olümpiaalast plakat, mis tutvustaks ala, vajalikke vahendeid ning reegleid. Õpilased said enda loodud plakatit tutvustada kaasõpilastele ning kirja pandud reeglitest lähtudes andsid meie kohtunikud olümpiamängudel õpilastele punkte.

Kooliolümpiamängud algasid lippude valmistamisega. Iga klass ja lasteaiarühm sai meisterdada oma lipu. Oli neid kes tegid klassilipu, aga oli neidki, kes mõtlesid välja päris uue riigi. Avatseremoonial said kõik enda lippu tutvustada, rääkides kes nad on ja kust nad tulevad. Kui osalejatega oli tutvus tehtud, toimus tõrvikurongkäik ümber meie maja. Heiskasime olümpialipu, kuulasime olümpiahümni ning meie olümpiamängud olidki avatud!

Olümpia teisel ja neljandal päeval toimusid spordialad. Mõõtu sai võtta staadioniringi jooksus, jooksuratastoolispordis, kaugushüppes, boccias, kummikuviskes, munateatejooksus ning lauahokis. Osalesid nii koolilapsed kui ka lasteaialapsed. Arvestus käis meil erinevatel aladel erinevate kategooriate põhjal: tüdrukud ja poisid, U13 ja U21 ning õppekavade järgi. Kuna lasteaialapsed olid kõik tublid, siis nemad tegevusi võidupeale ei teinud.

Neljanda päeva pärastlõunal, lastekaitsepäeval, toimus uhke lõputseremoonia ja autasustamine. 1.-3. koha omanikud said omale vastavalt kuld-, hõbe- või pronksmedali. Kuna meie maja lapsed olid kõik tublid ja paljud ületasid ennast, siis jagasime kõikidele osalejatele ka puidust osalejamedalid, mis olid valmistatud õpetajate ja laste koostöös. Autasustamisel abistas meid kettaheite korduv Eesti meister ning rahvusvahelistest kergejõustiku võistlustes edukas osavõtja Egert Jõesaar.