Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks korraldasin koolis Eesti Vabariigi sünnipäeva nädala, mis oli ühtlasi ka minu loovtöö teemaks. Sünnipäeva nädal algas esmaspäeva hommikul sissejuhatusega, kus tutvustasin, mis hakkab toimuma käesoleval nädalal. Sissejuhatust tehes kuulasime ka isamaalist laulu Tõnis Mäe repertuaarist “Koit”. Sellel päeval viisin läbi ka viktoriini teemal “Eesti 106”  kahoot keskkonnas.

Teisipäeval 20. veebruar toimus koolis Eesti Vabariigi ajalooga seotud raamatute näitus ja infotund. Tunni viisime läbi koos raamatukoguhoidja Maiega ja klassiõe Marta-Luisaga. Raamatud, mida tutvutasime olid Kaarel Tarandi “Wabariigi poisipõlv”, Andres Adamsoni “Eesti iseseisvus võideti Moskvas” ja “100 aastat vabastussõja mälestusmärke”, mille autoriteks on Ain Krillo, Mati Strauss, Rene Viljat. Näitusele olid välja pandud ka algklassidele mõeldud raamatud nagu nt esimene kooli aabits.

Kolmapäeval 21. veebruar vaatasime üheskoos klassidega lühifilmi ´´Kuidas nägi välja Eesti Vabadussõda kaardil (link filmile: https://www.youtube.com/watch?v=COyZK9NHgWk). Film rääkis sellest, kuidas õnnestus Eesti vägedel Punaarmee 1919. aasta jaanuaris Põhja-Eestist välja tõrjuda ning, millist rolli mängisid sõjas Vene Valgete väed. Filmi näitamise eesmärgiks oli näidata sõjategevust vanasti.

22. veebruar külastas meid Eesti poliitik ja kirjanik Loone Ots, kes rääkis meile Kaitseliidu tegemistest ja Eesti, kui riigi sünnist.

23. veebruar toimus Eesti Vabariigi sünnipäeva aktus, mille jaoks andsid panuse nii õpilased kui ka õpetajad. Aktusel kandsin ette kõne, mille jaoks olin end ette valmistanud päris tükk aega. Pidupäeval laulsime mitmeid toredaid laule ja kuulasime klasside etteasteid Eesti Vabariigi sünnipäevaks.Mulle meeldis, et ma sellised tegevused nii suure ja tähtsa päeva puhul ette võtsin. Minu, kui ettevõtliku õpilase jaoks oli see kogemusterohke. Õppisin enda kohta seda, et olen suuteline ka hiljem tulevikus midagi sellist toredat ette võtma!

Elagu Eesti!
Maario Rea
9. C klass