Kooli vastlapäev toimus looduse üllatuse/ kingitusena. Päev enne üritust olime kõik valmis ellu viima vastlapäevale planeeritud tegevuste varianti B, sest õues oli tunda kevadehõngu- linnud laulsid, esimesed lumikellukesed õitsesid ning rohukamar juba rohetas. Hommikul aga terendas meid täielik talv ja lumemöll.

Hõissa meil on vastlad! Käiku läks plaan A, mille tegevusi jagus nii tuppa kui õue. Hommikul esimese tunni ajal meisterdas iga klass omale sea, millele hiljem lisas iga õpilane kinniste silmadega saba. Näputööd ja meisterdamisoskust sai harjutada vastlavurri tegemisel ning vurritamisel. Tõsi, vurri materjaliks oli seakondi asemel nööp- samas ikkagi taaskasutus! Pikal vahetunnil jätkusid tegevused õues. Prooviti kellel tuleb kelguga pikem liug ning kes kiiremini „sead põllule“ saab. Kui mäest laskudes liug lühikeseks kippus jääma, sai liuelda ümber maja. Kõigile õpilastele jätkus tegevust terveks päevaks, sest vurre vurritati kuni kojuminekuni.

Lasteaias vastlapäeva raames valmistasime lastega nööbist vastlavurri, mängisime vastlamänge- kada ajamine ning seasaba ajamine. Kada ajamist mängides moodustasime lastega oma pahandustest ja pahadest mõtetest kada ning püüdsime kepiga ajada need oma majast võimalikult kaugele. Seasaba ajamismängus püüdsime kinnisilmi seale saba õigesse kohta tagasi panna.

Tänu heldele ilmataadile, kes oli kena lumevaiba vastlapäeva hommikuks maha laotanud, saime lastega kelgumäel vastlaliugu lastes omavahel võrrelda, kelle kelk kõige kaugemale lumisele põllule liugles. Oli palju rõõmu ja elevust!